Help

 

Yayın Ekleme
- Fırat Üniversitesi Kurumsal Açık Arşiv sistemi üzerinde oturum açtıktan sonra aşağıdaki resimde gösterilen Gönderiler linkini tıklayınız.

- Karşınıza gelen ekranda yayın gönderimi yapabileceğiniz koleksiyonlar görüntülenecektir. Yayınınız için uygun seçeneği seçiniz. Eğer bu koleksiyonlar kadronuzun/görevlendirildiğiniz birimin koleksiyonlarına ait değilse veya hiçbir koleksiyon görüntülenemiyorsa Sıkça Sorulan Sorularda sunulan çözümler sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

- Bu yardım dökümanında yayın türlerinden Makale girişini anlatağız. Diğer yayın türlerinin sisteme giriş adımları benzerlik göstermektedir. Her yayın türüne özgü olarak ayrı ayrı bilgi formları ekrana gelecektir. Sizler belirtilen (zorunlu) veya (opsiyonel) alanları yayınınız için doğru bilgiler ile doldururunuz.

Yayınınız değerlendirilmek üzere, HAKEM' e gönderilmiştir. Fırat Üniversitesi Kurumsal Açık Arşiv Sisteminin yayın değerlendirme HAKEM' leri sizlerin yayınını inceledikten sonra onaylayarak sistemde yayınlanmasını, redderek eksik/hatalı gördüğü bilgilerin doğruları ile güncellenmesi şeklinde mail hesabınıza bilgilendirme yoluyla geri dönüşler yapılacaktır.


Fırat Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ©2015

 

University of Fırat
23119
Elazığ-Merkez
TURKEY